Kıymetli Paydaşımız,

Güney ve Güneydoğu Anadolu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği ( GÜNYAĞDER ), yağlı tohumları işleyen ve yan ürünlerinin ticaretini yapan, Adana, Antalya, Mersin, Hatay, Osmaniye, Şanlıurfa, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Kahramanmaraş, Kilis, Adıyaman, Batman illerimizde ki toplam 42 üyesi ile sektörün sorunlarını ve çözüm önerilerini dile getiren, üyelerin hak ve menfaatlerini koruyan, bitkisel yağın kullanımı ve faydaları hakkında kamuoyunu bilgilendiren, üyeler arasında sektörel dayanışmayı tesis eden bir sivil toplum kuruluşudur.

GÜNYAĞDER, yağ ihracatının %77’sini bölgemiz sanayicileri gerçekleştirerek önemli bir başarıya imza atmıştır. Türkiye’nin yağ kırma kapasitesinin %38’ini, rafine kapasitesinin %42’lik kısmını GÜNYAĞDER üyeleri gerçekleştirmektedir. Güney ve Güneydoğu Anadolu çiftçileri, ülkemiz yağlı tohum hasadının %45’ini gerçekleştirmektedir.

Faaliyet gösterdiğimiz bölgede gerek istihdam, gerek ekonomik olarak ülkemizin büyüme trendine katkıda bulunmaya devam edeceğiz..

GÜNYAĞDER sanayicileri olarak; ülkemizin daha çok iş, daha çok istihdam, daha çok ihracat, daha çok katma değer üretmesi için var gücümüzle katkıda bulunuyoruz ve çalışmalarımızın neticelerini gördükçe azmimiz kat be kat artmaktadır.

Kıymetli Paydaşımız, 2023 yılında yeni seçilen Yönetim Kurulumuz ve idari organlarla birlikte, önümüzde ki süreçlerde de başarılı işlere imza atacağımızı ümit ediyor, tüm çalışma arkadaşlarıma ve sektörümüzün paydaşlarına başarılar diliyorum..

En içten sevgi ve selamlarımı sunarım..

Mustafa Nuri Çomu

GÜNYAĞDER Yönetim Kurulu Başkanı