Mustafa Nuri Çomu, 1995, İstanbul doğumludur.  Lisans tahsilini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde tamamlayan Çomu, Harvard Üniversitesindeki eğitimi esnasında, CBOT (Chicago Board of Trade) gibi uluslararası kuruluşlardaki eğitimleri ile sektöre dair deneyim kazanmıştır.

Uluslararası danışmanlık şirketlerinde marka yönetimi, bilgi sistemleri, tedarik zinciri, kurumsal yönetim ve yönetişim projelerinde danışmanlık görevlerinden sonra 2019 yılında Sunar Şirketler Grubu’nda Strateji ve İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve aynı zamanda Yönetim Kurulu Üyesi olduğu Şirketler Grubuna 2020 yılında Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanmıştır.

Güney ve Güneydoğu Anadolu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (GÜNYAĞDER) Başkanı olan Mustafa Nuri Çomu, Hacı Nuri Çomu Vakfı Mütevelli Heyeti’nde yer almasının yanı sıra, Genç MÜSİAD, BUMED, GÜNYAĞDER, PAGDER, PAGEV ve İlim Yayma Cemiyeti üyesi olan Mustafa Nuri Çomu; piyano tenis, snowboard ve kış sporları gibi hobi ve aktiviteler ile sosyal hayatta da aktif bir biçimde yer almaktadır. 

Mustafa Nuri Çomu, ileri düzeyde İngilizce bilgisine sahip olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.